Ogre
-1 oC

Sestdiena, 16. decembris

Šodien vārda dienu svin
Alvīne

Ogres pilsētas svētku pirmā diena – dziesmas, dejas un uguņošana

Piektdienas vakarā aizritēja Ogres pilsētas svētku "Dzīve ir upe" pirmās dienas pasākumi – koncerts, deju uzvedums uz peldošās skatuves un, protams, vairāku minūšu ilgs dzimšanas dienas salūts.

Vairāk attēlu galerijā

 

Atklājot koncertu, grupas "Zāle" dalībnieks, dzejnieks un ogrēnietis Pēteris Dragūns kopā ar mūziķiem atzina, ka sajūtas, atrodoties uz peldošās skatuves, ir neaprakstāmas. Arī ainava, kas pavērās no platformas uz Ogres upes krastu, ko jau no pulksten astoņiem piepildīja svētku apmeklētāji, kļuva par emocionālu un skaistu brīdi.

 

Izdziedājuši dziesmas gan latviešu, gan angļu mēlē, mūziķi deva vārdu dejotājiem. Uzveduma "Upes stāsts" dalībnieki noteikti izbaudīja varenu piedzīvojumu. Lai arī Ogres upe tobrīd bija ļoti rāma, dejotāji ar enerģiskajiem soļiem un to kombinācijām sašūpoja gan upi, gan peldošo skatuvi, gan arī skatītāju emocijas.

 

Ogres novada Kultūras centra kolektīvi "Raksti", "Aija", "Ogrēnietis", "Ogre" un etno balss īpašniece Biruta Ozoliņa sarūpēja Ogrei vēl nebijušu dāvanu. Vislielāko satraukumu gan nācās izbaudīt uzveduma režisorei Agnetai Krilovai un mākslinieciskajam vadītājam Edgaram Taboram, kuri ļoti vēlējās, lai iecerētais izdotos, un tas arī notika.

 

Izskanot beidzamajai dziesmai, pienāca kārta svētku salūtam, kas arī šogad nelika vilties. Loka tilts atkal iezaigojās ugunīgās gaismās. Vairākas zalves izšāvās arī no jaunās laipas pār Ogres upi.

 

Ar pacilātu noskaņojumu vairāki ogrēnieši turpināja svinības, klausoties grupas "Zāle" koncerta turpinājumu.

 

Sestdien Ogres pilsētas svētki turpināsies ar vēl lielāku sparu. Pasākumu programma un arī interaktīva karte atrodama ŠEIT.

 

Deju uzveduma un salūta tiešraides video ieraksts.

 

 

Ogrenet.lv