Ogre
10 oC

Sestdiena, 22. jūnijs

Šodien vārda dienu svin
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Ķeguma dabas taka un skatu terase

Adrese Smilšu iela 8, Ķegums, Ogres novads
Apraksts

Dabas taka atrodas Daugavas labajā krastā, gar Smilšu un Daugavgrīvas ielu. Tās sākums atrodas pie Ķeguma skatu platformas un tā stiepjas gandrīz 1 km garumā.

Pastaigājoties, var ne tikai baudīt dabas skatus, kas paveras uz Daugavu un Ķeguma HES, bet arī gūt informāciju visas takas garumā uzstādītajos stendos par Daugavas pirmās hidroelektrostacijas - Ķeguma HES celtniecību, paplašināšanu un modernizāciju, kā arī izzināt elektrostacijas uzbūvi, darbības principus, un to, kā ražo videi draudzīgu enerģiju mūsdienās.

Dabas takā izveidots arī informatīvs stends, kas dod īsu ieskatu Ķeguma pilsētas vēsturē un informāciju par tās ievērojamākajiem apskates objektiem un vietām. Tāpat iedzīvotāji un viesi laipni aicināti iepazīties ar informāciju par dabas vērtībām – augiem, kokiem, iežiem un kukaiņiem, kas sastopami Daugavas krastos vai tās tuvumā, kā arī zivīm, kas mīt Daugavā. Izvietotās konstrukcijas patiks arī bērniem un interesanta pastaiga būs garantēta! 

Skatu terase - labiekārtota atpūtas vieta vietējiem iedzīvotājiem un viesiem, pie kuras uzstādīts mākslinieciski unikāls foto soliņš, kas griežas kā karuselis. Turpat līdzās atrodas arī stends, kurā attēlota Ķeguma HES vēsturisko tilta arku konstrukcijas vizualizācija un apraksts.