Ogre
2 oC

Otrdiena, 23. aprīlis

Šodien vārda dienu svin
Jurģis, Juris, Georgs

"Mr. Plūme" sidra darītava

Adrese “Zīles“, Jumpravas pagasts, Ogres novads
Tālrunis +371 29631631, 28465427
E-pasts sidrs@mrplume.lv
WWW www.mrplume.lv
Apraksts
Iepriekš piesakoties pa tālruni vai e-pastu, ir iespēja apmeklēt sidra darītavu. Ekskursijas laikā apmeklētājs iepazīsies ar Plūmju ģimenes stāstu, atklās sidru pasaules noslēpumus, iegūs recepti kā pašam darīt sidru mājas apstākļos, degustēs "Mr.Plūme" produkciju un nesteidzoties baudīs dabu ģimenes ābeļdārzā. Atsevišķi vienojoties, iespējams muzikāls priekšnesums saimnieka Māra Plūmes un viņa ģitāras izpildījumā.
Saimnieku sauklis - "Kvalitāte ir mūsu izvēlētais virziens - to cenšamies uzlabot nepārtraukti, bezgalīgi."
 
Visus darbus no ābeļu pavairošanas, audzēšanas un kopšanas līdz ražas vākšanai, sulu spiešanai un raudzēšanai Māris un Dace Plūmes veic pašu spēkiem. Zināšanas smēlušies gan strādājot Francijas un Austrijas labākajās sidra darītavās, gan pašu pieredzē kopš 2010. gada, veicot eksperimentus ar dažādām sidra un vīna gatavošanas tehnikām. 
Darītavā tiek gatavoti arī augļu, ogu vīni, kā arī stiprie dzērieni. Plūmju ģimenes ābeļdārzā aug vairāk nekā 40 ābolu šķirnes.
Darītavas dzērieni ir ieguvuši vairākus apbalvojumus gan Baltijas, gan starptautiskos sidra konkursos Vācijā, Spānijā, Norvēģijā, ir piedalījušies starptautiskās izstādēs Eiropas Savienībā. Sidra darītavas saimnieks Māris Plūme ir Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" nominants taustsaimniecības kategorijā "Zemi es mācos" 2017, kā arī ir konkursa "Firmas noslēpums 2013" uzvarētājs.