Ogre
2 oC

Otrdiena, 24. decembris

Šodien vārda dienu svin
Ieva, Ādams

Ogrē atklāj Baltijā lielāko profesionālo klinšu kāpšanas sienu

Klinšu kāpšanas siena OgrēOgres pilsētas svētku ietvaros 20. augustā Ogrē, Zvaigžņu ielā 11, tika atklāta Baltijā lielākā profesionālā klinšu kāpšanas siena. Īstenojot projektu, Ogres novadā turpinās sporta pakalpojumu infrastruktūras attīstība, kā arī tiek veicināta kāpšanas sporta attīstība Latvijā. Ir izveidota jauna aktīvās atpūtas vieta Ogres novadā, kur brīvo laiku vērtīgi pavadīt visai ģimenei.

Rezervē savu laiku caur aplikāciju "Bookla"!

Ogrē izbūvētā klinšu kāpšanas siena ir augstākā Baltijā. Šī projekta īstenošana ir nozīmīga Latvijas mērogā, jo klinšu kāpšanas sportistiem Latvijā piemērotas infrastruktūras trūkuma dēļ ir ierobežotas iespējas trenēties klinšu kāpšanas sportā. Idejas par klinšu kāpšanas sienu Ogrē autors Rolands Ruģēns, kuram ir liela pieredze klinšu kāpšanas sportā, grūtajā kāpšanā un ātrumkāpšanā, kā arī boulderingā, zina teikt, ka tuvākās valstis, kur klinšu kāpšana ir attīstīta, ir Zviedrija un Vācija. Īstenojot projektu Ogrē, svarīgi šķitis, lai tajā ar klinšu kāpšanas sportu var nodarboties ikviens – gan profesionāli sportisti, gan pilnīgi bez pieredzes šajā sporta veidā, jo gan bērniem, gan pieaugušajiem ir pieejamas dažāda augstuma un grūtības pakāpes sienas, kā arī lai jaunais objekts ir “dzīvs” – tiek apsaimniekots, apdzīvots, attīstās, tajā darbojas instruktori, treneri, notiek nodarbības, treniņi un sacensības.

Atzinīgi novērtē Latvijā vadošais klinšu kāpējs

Paraugdemonstrējumu klinšu kāpšanā sniedza Latvijā vadošais sportists šajā sportā, R.Ruģēna audzēknis Eduards Gruzītis. Pēc snieguma E.Gruzītis atzina, ka Latvijā ir ierobežotas iespējas trenēties klinšu kāpšanā – 5 metrus augsta siena ir Rīgā, klinšu kāpšanas siena ir pieejama arī Ventspilī, bet tā ir tālu no Rīgas. Eduards smaidot atzina, ka viņš ir priecīgs par šī projekta īstenošanu, īpaši par grūtās kāpšanas sienu, un nu viņš būs biežs viesis Ogrē, apmeklējot šo jauno sporta objektu.  

Par klinšu kāpšanas sienas izbūves projektu

Projekta ietvaros ir atjaunota 20. gadsimta industriālā mantojuma būve – ūdenstornis, kas tika projektēts 1968. gadā un netika izmantots jau kopš 80. gadu nogales. Ūdenstornim apkārt izbūvēta klinšu kāpšanas siena - boulderinga moduļsiena MoonBoard un ātrumkāpšanas modulis Etalons.

Kāpšanas siena Ogrē20 līdz 24 metrus augstā, 1050 m2 platībā izbūvēta klinšu kāpšanas siena paredzēta sportistu, kalnu tūristu, alpīnistu un citu interesentu treniņiem. Līdztekus lielajai sienai izbūvēta arī mazāka – 2,5 – 4,5 metrus augsta (145 m2 platībā) kāpšanas siena bērniem un jauniešiem.

Zem abiem objektiem ir ieklāts gumijas amortizējošais segums un amortizējošo matraču segums, zem bērnu kāpšanas sienas – amortizējošo matraču segums. Projekta ietvaros ir arī veikti apkārtējās teritorijas labiekārtošanas darbi – ierīkots inventāra nomas punkts tipveida konteinerā, izbūvēts apgaismojums, ierīkoti dekoratīvie stādījumi, uzstādītas atkritumu urnas, soli, velostatīvi, skatu platforma, sēta. Virs ūdenstorņa ir redzams šī gada sākumā izveidotais vides objekts – Bētlemes zvaigzne -, kas tika iedegta gadu mijas svētkos un arī turpmāk tiks iedegta Ziemassvētku laikā.

Informācijas avots: www.ogresnovads.lv