Ogre
21 oC

Otrdiena, 16. jūlijs

Šodien vārda dienu svin
Hermīne, Estere

 

Mobilā aplikācija "Ogres novadnieks" 

 

Sadaļā "Tūrisms" jūs varat iegūt informāciju par apskates objektiem, aktīvās atpūtas iespējām, radošajām darbnīcām un kafejnīcām Ogres novadā. Atlasiet objektu kategorijas vai meklējiet objektus pēc atrašanās vietas, kā arī iepazīstieties ar velotūrisma vai kājāmgājēju maršrutiem un dodieties iepazīt burvīgo un daudzveidīgo Ogres apkārtni!

 

Mobilajā aplikācijā pieejams arī BEZMAKSAS audiogids ar 179 stāstiem par Ogres novada interesantākajām vietām, vēsturiskajiem notikumiem un personībām. Audiogida stāstus ierunājis Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis.

Apskati un izdrukā karti ar audiogida objektiem:

                                                                                  Ogrē

                                                                         Ogres novadā

   

Lejuplādē mobilo aplikāciju:           

 


Pārgājienu un velomaršruti 

 

A4 karte Ogre

Pastaigai pa Ogri sagatavota A4 karte ar nozīmīgākajiem apskates objektiem, aktīvās atpūtas iespējām un kafejnīcām.

Kartes otrā pusē - Ogres Zilo kalnu karte ar slēpošanas trasi, Sv. Jēkaba ceļu un pastaigu takām.
Lejuplādē bezmaksas karti šeit vai saņem tūrisma informācijas centrā, Brīvības ielā 18, Ogrē.
Lejuplādēt karti šeit!
 

 


Pastaigai par Lielvārdes pilsētu izveidota A4 karte ar nozīmīgākajiem apskates objektiem, ēstuvēm, naktsmītnēm  un citu noderīgu informāciju. Kartes otrā pusē izvietota ceļu un pilsētas karte ar objektu izvietojumu, izcelta Lielvārdes parka karte ar tuvplānā iezīmētiem apskates objektiem.

Lejuplādē bezmaksas karti šeit vai saņem tūrisma informācijas centrā, Brīvības ielā 18, Ogrē.

Lejuplādēt karti šeit!


 

Purvīša dzimto māju apkārtne - karte ar ainaviskām vietām

Karte "V. Purvīša ainavas" iepazīstina interesentus ar mākslinieka dzimto pusi, ainavām un nozīmīgām vietām mākslinieka dzīvē Taurupes apkārtnē. Ogres novada sili, bērzi un ūdeņi esot bijuši gleznotāja Vilhelma Purvīša dabas studiju un iedvesmas avots. Kartē atzīmētas arī citas ceļotājam noderīgas vietas un praktiskā informācija. No Rīgas taisnākais ceļš, pa kuru nonākt V. Purvīša dzimtajā pusē, ir autoceļš Rīga-Ērgļi. Līkumainais un paugurainais ceļš paver burvīgas dabas ainavas uz Latvijas laukiem, mežiem un ezeriem. 

Lejuplādēt karti šeit!

 


Ogres Zilie kalni - pastaigu takas un maršrutiDabas parks “Ogres Zilie kalni” ir īpaši aizsargājama dabas teritorija 312 ha platībā. Parka teritorijas lielāko daļu aizņem skujkoku meži uz osiem – vaļņveidīgu pauguru virknes, kas ir Lielo Kangaru kalnu daļa. Dabas parkā ir izveidotas pastaigu, izglītojošās, velo takas un distanču slēpošanas trases, kuras bezsniega periodā ir pieejamas nūjotājiem, velobraucējiem un citiem aktīvās atpūtas cienītājiem. 

Lejuplādēt kartes: Vasara

                                Ziema

 


Velomaršruti Ogrē

Ogres pilsētā velosipēdistiem pieejami dažādi maršruti: "Ogres Zilie kalni" - 8,3 km garumā, "Ogres upes līkumi" - 8,2 km un 11,6 km garais maršruts uz Špakovska parku un Daugavas promenādi. Maršrutus iespējams kombinēt, iepazīstot Ogres skaistākās dabas un pilsētvides ainavas, kas pilsētā mijas nepārtraukti.

Uzmanību! Maršruti nav marķēti dabā.

Lejuplādēt karti šeit!


Zaļais ceļš Rīga-Ērgļi98 km garais zaļais ceļš “Rīga-Ērgļi” ved pa kādreizējo dzelzceļa līniju, kas ir piemērota velobraucējiem, pārgājienu mīļotājiem, zirgu izjādēm un ziemā - slēpotājiem. Maršruta segums lielākoties ir grants vai meža ceļš un dabā ir marķēts ar kilometru atzīmēm un norādes zīmēm uz tuvākajiem objektiem. Jauno maršrutu visērtāk sasniegt no Ogres dzelzceļa stacijas, dodoties pa 160. velomaršrutu, kas kalpo kā savienojošais posms. Maršruts marķēts ar zilajām velomaršruta zīmēm. Tas ved cauri Ogres Zilajiem kalniem un Tīnūžiem līdz nonāk bijušajā Kangaru dzelzceļa stacijā. No šejienes jāturpina ceļš Ērgļu virzienā, "piestājot" bijušajās dzelzceļa stacijās un citos apskates objektos.

                                                                           Lejuplādēt karti šeit!


Pastaigu maršruti Ogrē - karteMaršruts gar Ogres upes krastiem (3,5 km) ved pa Ogres Krasta promenādi un J. Čakstes prospektu, paverot burvīgu ainavu uz upes plūdumu un tās krastiem. Ogres upe šķērsojama divās vietās - pa arkveida tiltu un jauno gājēju tiltu, tādējādi ļaujot apskatīt abus upes krastus vienā maršrutā. Maršruts nav marķēts, taču viegli orientēties pēc upes krastiem.

Maršruts uz jauno Ogres molu (4,3 km) dod iespēju apskatīt Pārogres apbūvi, kā arī unikālo atpūtas un pastaigu vietu - molu. Šeit paveras brīnišķīga ainava uz Daugavu un upes pretējo krastu. Īpaši skaisti skati vērojami saulrieta laikā. Kopējais garums abiem maršrutiem - 7,8 km. Maršrutus var apvienot ar "Ogres mazo loku" - 1,8 km garo maršrutu.

    Lejuplādēt karti šeit!

 


35 km garais apļveida maršruta nr. 163 galvenais akcents – dabas parks "Ogres ieleja", kas ainaviski ir ļoti pievilcīgs visos gadalaikos. Šeit vērojamas parkveida pļavas un jaukti ozolu, gobu, ošu meži Ogres upes krastos, tipiska lauku ainava. To papildina trošu tilts pāri Ogres  upei, skatu platforma un skatu tornis. Ļoti interesanta ir nelielā Sumuldas upe, kas ietek Ogres upē. Maršrutu iespējams izbraukt pa alternatīvo posmu (nav marķēts), kas ļauj vērot burvīgas ainavas, bet lietainā periodā daļa ceļa var būt grūti izbraucama.

Lejuplādēt velomaršruta karti šeit!

No Senogres tilta sākas 2,5 km garā vides izglītības taka, pa kuru ejot var vērot burvīgās dabas parka ainavas. Pie Ogres upes atrodas atpūtas vieta, ūdenstūristu apmetnes vieta, apskatāmi dižkoki un citas dabas vērtības, par kurām vairāk var uzzināt informācijas stendos.

Lejuplādēt karti ar pastaigu maršrutu!


 

Maršruts Ogre - Ikšķile karte20 km garais apļveida velomaršruts Ogre-Ikšķile savieno divas pilsētas, ietverot promenādes gar Daugavu, ainavisko dabas parku "Ogres Zilie kalni", kur atrodas Dubkalnu ūdenskrātuve, skatu tornis un vairākas piknika vietas.

Maršrutu var sākt Ogres un Ikšķiles dzelzceļa stacijā vai Ogres Zilo kalnu starta laukumā, kur ierīkota autostāvvieta. 

Uzmanību! Maršruts dabā nav marķēts.

Lejuplādēt karti šeit!

 


 

 

Maršruts Līčupe - Ogresmuiža šobrīd dabā nav marķēts un netiek popularizēts, tāpēc aicinām baudīt jaunatklājēja prieku. Maršruta apraksts un apskates objekti pieejami mobilajā aplikācijā "Ogres novadnieks", sadaļā "Tūrisms".

 

Lejuplādēt karti šeit!

 

 


 

 Reģionālās nozīmes velomaršruts “Lejasdaugava - Ogres upes ieleja” (Nr. 12). 

 Velomaršruts Nr.12 sākas Stopiņu novadā Dreiliņos, izbraucot no

 Rīgas pa autoceļu P4, un vijas cauri Stopiņu, Salaspils, Ogres novadiem,   noslēdzas Ērgļu novadā. Velomaršruts iepazīstina braucējus ar
 Lejasdaugavas novadu dabas un kultūrvēsturiskā piedāvājuma daudzveidību un   bagātību.
 Velomaršruta kopējais garums ir 190 kilometri.

 

Lejuplādē kartes:

                12. velomaršruts "Lejasdaugava - Ogres upes ieleja" - Ogres novada teritorijā
              12. velomaršruts "Lejasdaugava- Ogres upes ieleja" - viss maršruts

 

 

 


Brīvības ielas vēsturiskās ēkas:

Laivošanas maršruti pa Ogres upi:

Ērgļi-Meņģeles tilts ~ 30 km / 8 h

Senogres tilts-Meņģele ~ 20 km / 5 h

Lobes krogs-Ogresgals ~ 24 km / 5,5 h

Glāžšķūņa tilts-Ogre ~ 25 km / 6 h

Tūrisma objekti :

 


Kartes


Ogres pilsētas tūrisma karte 2023 LV     EN
 

Ogres novada tūrisma karte 2023 LV   EN  

 

Ūdens tūrisma karte "Ogre"

 

Ūdens tūrisma karte "Mazā Jugla", "Lielā Jugla"