Mobilā aplikācija "Ogres novadnieks"
Sadaļā "Tūrisms" jūs varat iegūt informāciju par apskates objektiem, aktīvās atpūtas iespējām, radošajām darbnīcām un kafejnīcām Ogres novadā. Atlasiet objektu kategorijas vai meklējiet objektus pēc atrašanās vietas, kā arī iepazīstieties ar velotūrisma vai kājāmgājēju maršrutiem un dodieties iepazīt burvīgo un daudzveidīgo Ogres apkārtni!
Mobilajā aplikācijā pieejams arī BEZMAKSAS audiogids ar 179 stāstiem par Ogres novada interesantākajām vietām, vēsturiskajiem notikumiem un personībām. Audiogida stāstus ierunājis Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis.
Apskati un izdrukā karti ar audiogida objektiem:
Ogrē,
Pārgājienu un velomaršruti
Pastaigai pa Ogri sagatavota A4 karte ar nozīmīgākajiem apskates objektiem, aktīvās atpūtas iespējām un kafejnīcām.
Pastaigai par Lielvārdes pilsētu izveidota A4 karte ar nozīmīgākajiem apskates objektiem, ēdināšanas iestādēm, naktsmītnēm un citu noderīgu informāciju. Kartes otrā pusē izvietota ceļu un pilsētas karte ar objektu izvietojumu, izcelta Lielvārdes parka karte ar tuvplānā iezīmētiem apskates objektiem.
Lejuplādē bezmaksas karti vai saņem tūrisma informācijas centrā, Brīvības ielā 18, Ogrē.
Pastaigai pa Ikšķiles pilsētu izveidota A4 karte ar nozīmīgākajiem apskates objektiem, ēdināšanas iestādēm, naktsmītnēm, dabas parka "Ogres Zilie kalni" karte un cita noderīga informācija. Kartes otrā pusē izvietota pilsētas karte ar objektu izvietojumu.
Lejuplādē bezmaksas karti vai saņem tūrisma informācijas centrā, Brīvības ielā 18, Ogrē.
Lejuplādēt karti šeit! Lejuplādēt karti šeit!
Karte "V. Purvīša ainavas" iepazīstina interesentus ar mākslinieka dzimto pusi, ainavām un nozīmīgām vietām mākslinieka dzīvē Taurupes apkārtnē. Ogres novada sili, bērzi un ūdeņi esot bijuši gleznotāja Vilhelma Purvīša dabas studiju un iedvesmas avots. Kartē atzīmētas arī citas ceļotājam noderīgas vietas un praktiskā informācija. No Rīgas taisnākais ceļš, pa kuru nonākt V. Purvīša dzimtajā pusē, ir autoceļš Rīga-Ērgļi. Līkumainais un paugurainais ceļš paver burvīgas dabas ainavas uz Latvijas laukiem, mežiem un ezeriem.
Dabas parks “Ogres Zilie kalni” ir īpaši aizsargājama dabas teritorija 312 ha platībā. Parka teritorijas lielāko daļu aizņem skujkoku meži uz osiem – vaļņveidīgu pauguru virknes, kas ir Lielo Kangaru kalnu daļa. Dabas parkā ir izveidotas pastaigu, izglītojošās, velo takas un distanču slēpošanas trases, kuras bezsniega periodā ir pieejamas nūjotājiem, velobraucējiem un citiem aktīvās atpūtas cienītājiem.
Lejuplādēt kartes: Vasara
Ogres pilsētā velosipēdistiem pieejami dažādi maršruti: "Ogres Zilie kalni" - 8,3 km garumā, "Ogres upes līkumi" - 8,2 km un 11,6 km garais maršruts uz Špakovska parku un Daugavas promenādi. Maršrutus iespējams kombinēt, iepazīstot Ogres skaistākās dabas un pilsētvides ainavas, kas pilsētā mijas nepārtraukti.
Uzmanību! Maršruti nav marķēti dabā.
98 km garais zaļais ceļš “Rīga-Ērgļi” ved pa kādreizējo dzelzceļa līniju, kas ir piemērota velobraucējiem, pārgājienu mīļotājiem, zirgu izjādēm un ziemā - slēpotājiem. Maršruta segums lielākoties ir grants vai meža ceļš un dabā ir marķēts ar kilometru atzīmēm un norādes zīmēm uz tuvākajiem objektiem. Jauno maršrutu visērtāk sasniegt no Ogres dzelzceļa stacijas, dodoties pa 160. velomaršrutu, kas kalpo kā savienojošais posms. Maršruts marķēts ar zilajām velomaršruta zīmēm. Tas ved cauri Ogres Zilajiem kalniem un Tīnūžiem līdz nonāk bijušajā Kangaru dzelzceļa stacijā. No šejienes jāturpina ceļš Ērgļu virzienā, "piestājot" bijušajās dzelzceļa stacijās un citos apskates objektos.
Maršruts gar Ogres upes krastiem (3,5 km) ved pa Ogres Krasta promenādi un J. Čakstes prospektu, paverot burvīgu ainavu uz upes plūdumu un tās krastiem. Ogres upe šķērsojama divās vietās - pa arkveida tiltu un jauno gājēju tiltu, tādējādi ļaujot apskatīt abus upes krastus vienā maršrutā. Maršruts nav marķēts, taču viegli orientēties pēc upes krastiem.
Maršruts uz jauno Ogres molu (4,3 km) dod iespēju apskatīt Pārogres apbūvi, kā arī unikālo atpūtas un pastaigu vietu - molu. Šeit paveras brīnišķīga ainava uz Daugavu un upes pretējo krastu. Īpaši skaisti skati vērojami saulrieta laikā. Kopējais garums abiem maršrutiem - 7,8 km. Maršrutus var apvienot ar "Ogres mazo loku" - 1,8 km garo maršrutu.
35 km garais apļveida maršruta nr. 163 galvenais akcents – dabas parks "Ogres ieleja", kas ainaviski ir ļoti pievilcīgs visos gadalaikos. Šeit vērojamas parkveida pļavas un jaukti ozolu, gobu, ošu meži Ogres upes krastos, tipiska lauku ainava. To papildina trošu tilts pāri Ogres upei, skatu platforma un skatu tornis. Ļoti interesanta ir nelielā Sumuldas upe, kas ietek Ogres upē. Maršrutu iespējams izbraukt pa alternatīvo posmu (nav marķēts), kas ļauj vērot burvīgas ainavas, bet lietainā periodā daļa ceļa var būt grūti izbraucama.
Lejuplādēt velomaršruta karti šeit!
No Senogres tilta sākas 2,5 km garā vides izglītības taka, pa kuru ejot var vērot burvīgās dabas parka ainavas. Pie Ogres upes atrodas atpūtas vieta, ūdenstūristu apmetnes vieta, apskatāmi dižkoki un citas dabas vērtības, par kurām vairāk var uzzināt informācijas stendos.
Lejuplādēt karti ar pastaigu maršrutu!
20 km garais apļveida velomaršruts Ogre-Ikšķile savieno divas pilsētas, ietverot promenādes gar Daugavu, ainavisko dabas parku "Ogres Zilie kalni", kur atrodas Dubkalnu ūdenskrātuve, skatu tornis un vairākas piknika vietas.
Maršrutu var sākt Ogres un Ikšķiles dzelzceļa stacijā vai Ogres Zilo kalnu starta laukumā, kur ierīkota autostāvvieta.
Uzmanību! Maršruts dabā nav marķēts.
Maršruts Līčupe - Ogresmuiža šobrīd dabā nav marķēts un netiek popularizēts, tāpēc aicinām baudīt jaunatklājēja prieku. Maršruta apraksts un apskates objekti pieejami mobilajā aplikācijā "Ogres novadnieks", sadaļā "Tūrisms".
Reģionālās nozīmes velomaršruts “Lejasdaugava - Ogres upes ieleja” (Nr. 12).
Velomaršruts Nr.12 sākas Stopiņu novadā Dreiliņos, izbraucot no
Rīgas pa autoceļu P4, un vijas cauri Stopiņu, Salaspils, Ogres novadiem, noslēdzas Ērgļu novadā. Velomaršruts iepazīstina braucējus ar
Lejasdaugavas novadu dabas un kultūrvēsturiskā piedāvājuma daudzveidību un bagātību.
Velomaršruta kopējais garums ir 190 kilometri.
Lejuplādē kartes:
12. velomaršruts "Lejasdaugava - Ogres upes ieleja" - Ogres novada teritorijā
12. velomaršruts "Lejasdaugava- Ogres upes ieleja" - viss maršruts
Brīvības ielas vēsturiskās ēkas:
Laivošanas maršruti pa Ogres upi:
Ērgļi-Meņģeles tilts ~ 30 km / 8 h
Senogres tilts-Meņģele ~ 20 km / 5 h
Lobes krogs-Ogresgals ~ 24 km / 5,5 h
Glāžšķūņa tilts-Ogre ~ 25 km / 6 h
Tūrisma objekti :
Bērnu rotaļu laukumi Ogres novadā:
Kartes
Ogres pilsētas tūrisma karte 2023 LV EN
Ogres novada tūrisma karte 2023 LV EN