Ogre
19 oC

Svētdiena, 14. jūlijs

Šodien vārda dienu svin
Ritvars, Oskars, Anvars

Daugavas muzejs izsludina pieteikšanos foto konkursam “Cilvēks un Daugava”

Daugavas muzejs izsludina pieteikšanos foto konkursam “Cilvēks un Daugava”. Ikviens topošais un esošais fotomākslinieks tiek aicināts pievērst uzmanību un notvert foto mirkļus Daugavas klātesamībai ikdienas notikumos un svētkos, pamanot agrāk nenovērtētus momentus, ievērojot cilvēka un upes simbiozi. Fotogrāfijā jebkādā mākslinieciskā formā jābūt ietvertai Daugavai, aprakstā arī norādot precīzu fotogrāfēšanas vietas lokāciju (vietas nosaukums vai koordinātas).

Arī Ogres novadam cauri plūst verenais Daugavas spēks. Tās skaisto plūdumu iespējams notvert visās četrās novada pilsētās Ikšķilē, Ogrē, Ķegumā un Lielvārdē vai tās pagastā un pie Dzelmēm. Bet otrā krastā upes spēks satiekas ar Tomes un Birzgales pagastiem! Katrā vietā būs iespēja iemūžināt unikālus un skaistus skatus. Dodies brīvdienu atpūtā burvīgā pastaigā un iemūžini to pasakainos kadros.

Pieteikšanās foto konkursam atvērta līdz 30. aprīlim. Žūrijas izvēlēti labākie darbi piedalīsies brīvdabas fotogrāfiju izstādē Daugavas muzeja parkā.

Konkursa pieteikums, kas sastāv no aizpildītas pieteikuma anketas (1.pielikums foto konkursa nolikumam) un fotogrāfijas/ām jāiesniedz elektroniski, iesūtot uz e-pastu pr.daugavasmuzejs@gmail.com  līdz 2024.gada 30.aprīlim plkst. 24.00 vai personīgi datu nesējā Daugavas muzejā līdz 2024.gada 30.aprīlim plkst. 16.00.

Viens konkursa dalībnieks var iesniegt līdz 3 (trīs) fotogrāfijām. Iesniedzot vairāk nekā vienu fotogrāfiju, katrs attēls ir jānumurē atbilstoši fotogrāfiju aprakstam pieteikumā.

Aicinām pievērst uzmanību noteikumiem un prasībām fotogrāfiju formātam:

  • Fotogrāfijām jābūt JPEG formātā;
  • Fotogrāfijām jābūt labā kvalitātē;
  • Konkursam iesniegtās fotogrāfijas drīkst būt apstrādātas ar datorprogrammām minimālā līmenī (piemēram, krāsu korekcijas, apgriešanas utt.), neizmainot fotogrāfijā attēloto saturu.
  • Konkursā netiek pieņemtas fotogrāfijas, kas radītas, izmantojot mākslīgā intelekta programmatūras.

Iesniegtās fotogrāfijas žūrija vērtēs pēc sekojošiem kritērijiem:

  • Fotogrāfijas atbilstība konkursa tematikai
  • Fotogrāfijas mākslinieciskā kvalitāte
  • Oriģināls un veiksmīgs tēmas atspoguļojums

Konkursa nolikums un pieteikuma anketa pieejama šeit: https://ej.uz/cilvēksundaugava    Pieteikumi, kas neatbildīs konkursa nolikumam, netiks izskatīti. Piedaloties konkursā, dalībnieks piekrīt visiem nolikuma nosacījumiem.

Informāciju sagatavoja:
Paula Grābēja

Daugavas muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja