Ogre
19 oC

Svētdiena, 14. jūlijs

Šodien vārda dienu svin
Ritvars, Oskars, Anvars

Izrāde JO PLIKS, JO TRAKS Suntažos

20. jūlijā plkst. 19.00 Suntažu estrādē izrāde ‘’JO PLIKS, JO TRAKS’’

"Vai esat kādreiz atbildējis uz iepazīšanās sludinājumu? Jāņa Jaunsudrabiņa lugas "Jo pliks, jo traks" galvenais varonis Jānis ir. Vai, precīzāk, viņa māsa Anna to slepus izdarījusi viņa vietā. Lai nu kā, bet "Jāņa" vēstule ir ieinteresējusi bagāto jaunkundzi un viņa aicina stalto jaunsaimnieku ierasties ciemos viņas apartamentos Rīgā. Kā Jānim veiksies? Vai "lauku lācis" pratīs čāpot pa gludu grīdu? Vai jaunā līgava būs gana laba, lai Jānis aizmirstu savu mīlestību uz kaimiņu meiteni? Un ko laukos dara ar vistām kad tās nelaikā sataisījušās perēt.?" Atbildes uz šiem jautājumiem atrodamas Jaunsudrabiņa lugā.

"Jaunsudrabiņa komēdija "Jo pliks, jo traks" iekarojusi tiklab kā lauku, tā arī pilsētu teātrus. Tā ir Jaunsudrabiņa kā tautas rakstnieka jauns triumfs. Stiprs nacionālais elements, vienkārša valoda" - tā par Jaunsudrabiņa komēdiju apcerot jaunāko latviešu dramaturģiju 1926. gadā rakstīja Jānis Akuraters.

Luga portretē 20.g.s. 20.-to gadu gaisotni, kad pēc 1. Pasaules karā un Brīvības cīņās pavadītajiem gadiem jaunsaimniekiem pieticīgiem līdzekļiem ir jāsāk saimniekot. Kad pilsētās uz ielām parādās arvien vairāk automobiļu, kad strauji izmainās apģērbu mode.

Pievērsties Jāņa Jaunsudrabiņa lugai no jauna liek tās strāvojošais dzīvesprieks un optimisms. Neskatoties uz grūtībām, lugas varoņi nezaudē ticību nākotnei un, pats galvenais - mīlestībai. Lai cik vilinoša liktos liela bagātība, bez iekšēja garīguma un darba tikuma tā laimi nenes.

Izrādē piedalās zināmi Latvijas aktieri  Juris Kalniņš, Evija Krūze, Aīda Ozoliņa, Ligita Skujiņa, Lienīte Osipova, Dace Makovska, Artis Drozdovs, Voldemārs Šoriņš, Kristaps Ozols,Ivars Puga.    

Režisors Juris Kalniņš,komoponists Valdis Zilveris. Producente Aīda Ozoliņa

Ieeja 10,- EUR

Pensionāriem uzrādot apliecību 7,- EUR’

Bērniem līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot)